Spoločenstvo
kresťanského
života

INYGO Ples 2024: „No najväčšia z nich je láska.“ 1 Kor 13, 13

V sobotu 10.2.2024 sa s v priestoroch Spojenej školy Svätej Rodiny konal INYGO ples. Tento ples už tradične organizujú členovia jezuitských stretiek a spoločenstiev. Program začal sv. omšou v kaplnke, ktorú celebroval Matej Kasan SJ, rektor. Koncelebrovali Peter Girášek SJ a Vlastimil Dufka SJ.

Prečítajte si ako ples vnímal náš člen Jozef Sagan, nielen ako účastník, ale aj ako fotograf:

„INYGO ples – pri počutí tohto názvu sa mi už v decembri nohy automaticky rozhýbu. A nebolo tomu inak ani tento rok. INYGO ples je pre mňa skoro až vrcholným bodom plesovej sezóny. Nie preto, žeby bol vo filharmónií, žeby to moderoval nejaký z médií známy človek, alebo preto, žeby tam vystúpila svetoznáma kapela. INYGO ples je jedinečný svojou rodinnou atmosférou. Stretávame sa tam spoločenstvá CVX, MAGIS, Sant’Egidio a ďalší.

Aj tohtoročný INYGO ples sa niesol v tomto rodinnom duchu. Začínali sme ako veľká rodina okolo stola. A nie obyčajného, ale eucharistického. Radosť je súčasťou našej viery a všetko hodnotné, čo človek tvorí a všetko do čoho vkladá tvorivého ducha, je dobré, i keď je dôležité mať to správne zameranie na Pôvodcu všetkej radosti.

Tohtoročný ples som mal možnosť byť nielen ako účastník, ale aj ako fotograf, čo mi prinieslo možnosť dívať sa viac. Dívať sa okom fotografa, čiže všímať si detaily možno malé a nevýznamné, ale tvoriace v tom správnom okamihu zaujímavý celok.

Ples tentoraz začal netradične hneď večerou, čo bol veľmi praktický prvok, keďže najmä hladní muži bývajú nervózni a to nie je dobrý základ spoločného tanca, čomu výdatná večera predišla. Nasledovali tanečné kolá. Stáva sa už tradíciou, že súčasťou programu je skvelé hudobné vystúpenie viacerých členov zboru, ktorý spieva na osmičkách a rovnako tomu bolo aj na tohtoročnom plese.  Nemohla chýbať ani tradičná tombola s hodnotnými cenami. A potom sa pokračovalo v tancovaní až do rána bieleho.“

Viac fotografií si môžete pozrieť v tomto aj tomto albume na stránke Človek a Viera.

Foto: Lenka Pľutová, Veronika Sivčová, Jozef Sagan