Dňa 20.6.2015 sme úspesne ukončili kurz duchovného sprevádzania. Kurz má nových 19 absolventov zo spoločenstiev v Piešťanoch a v Bratislave. Garantom kurzu a jeho sprevádzajúcim bol ekleziálny asistent CVX na Slovensku Bernard Mišovič, SJ, laička Mgr. Zuzana Mezeiová a psychologička Mgr. Lucia Drábiková, PhD. Kurz sa ukončil slávnostným odovzdaním certifikátov.
 

Tento rok som sa rozhodla stráviť Veľkú noc v spoločnosti ľudí zo Spoločenstva kresťanského života CVX na Trlenskej chate v horách neďaleko Ružomberka. Bolo to rozhodnutie na poslednú chvíľu, ale veľmi som sa tešila. Cestovali sme vlakom vo štvrtok 28.3. Okolo piatej poobede sme už boli na mieste.

Prečítajte si priamu spätnú väzbu od samotných účastníkov víkendu "CVX a ja".

Posledný februárový víkend nám priniesol štedrú nádielku snehu, ako aj čas na zažitie spoločenstva, a to v medzinárodnom duchu. Privítali sme medzi sebou Saviora Borga z CLC Malta, ktorý, hoc neznajúc slovensky, predsa ľahko medzi nás zapadol – akoby bol jeden z nás. Počas víkendu sme mohli zistiť, prečo to tak je.

Prešiel už viac než týždeň a ja mám stále pocit, že ma duša nedobehla. Akoby si stále chcela sprítomňovať a vychutnávať zážitok, ktorý sa zavŕšil cez minulý víkend. 16 odvážlivcov z nášho spoločenstva absolvovalo v priebehu 5 mesiacov unikátnych 5 stretnutí kurzu Ignaciánskeho riadenia a manažmentu. Už očakávania boli vysoké. Na jednom mieste sme sa mali oboznámiť s tým najlepším zo 450 ročnej tradície Jezuitov, a tým najlepším zo slovenskej praxe manažmentu a riadenia. Myšlienka kurzu bola veľmi jednoduchá. Ako naplniť svoju dôstojnosť, ktorú nám Boh daroval a pripojiť sa k jeho stvoriteľskému dielu, aby sme si mohli spoločne povedať: „A bolo to dobré!“ Tu a teraz v našich životoch, v našej práci, v našej praxis života.

Milí priatelia!

Máme pred sebou rok 2013. Bude iný ako ten predchádzajúci. Už len preto, lebo dozrievame, a teda veci vidíme inak, kvalitnejšie, zrelšie. A to je dobré, želateĺné a vítané.

V roku 1556 Jean Leunis putoval z Liege (Belgicko) až do Ríma (Taliansko), aby sa mohol stretnúť so svätým Ignácom Loyolským a tak sa pripojiť ku Spoločnosti Ježišovej. O šesť rokov neskôr Leunis založil v Ríme laické spoločenstvo "Prima Primaria", ktoré bolo začiatkom existencie Mariánskych kongregácií, neskôr transformovaných na aktuálne Spoločenstvo kresťanského života CVX (CLC). Po 450 rokoch túto púť Jeana Leunisa zopakujeme, aby sme si pripomenuli založenie toho, čo nazývame laickým spoločenstvom.

Púť sa bude konať v 4 fázach:

6.-7. apríla, Belgicko - z Liege to Desnié
8.-14. apríla, Švajčiarsko
19.-21. apríla, Francúzsko
26.-28. apríla, Rím, Taliansko - info v "Bližšie o púti samotnej"

Bližšie o púti samotnej. Pre registráciu a prihlásenie kontaktuj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Jesenné európske stretnutie eurolinkov bolo pre mňa, dovolím si tvrdiť, míľnikom na mojej ceste v rámci CVX. A to teda nie som žiadny nováčik.