Noví absolventi kurzu Duchovné sprevádzanie 2015

Dňa 20.6.2015 sme úspesne ukončili kurz duchovného sprevádzania. Kurz má nových 19 absolventov zo spoločenstiev v Piešťanoch a v Bratislave. Garantom kurzu a jeho sprevádzajúcim bol ekleziálny asistent CVX na Slovensku Bernard Mišovič, SJ, laička Mgr. Zuzana Mezeiová a psychologička Mgr. Lucia Drábiková, PhD. Kurz sa ukončil slávnostným odovzdaním certifikátov.
 

Reflexia kurzu Ignaciánskeho riadenia a manažmentu

Prešiel už viac než týždeň a ja mám stále pocit, že ma duša nedobehla. Akoby si stále chcela sprítomňovať a vychutnávať zážitok, ktorý sa zavŕšil cez minulý víkend. 16 odvážlivcov z nášho spoločenstva absolvovalo v priebehu 5 mesiacov unikátnych 5 stretnutí kurzu Ignaciánskeho riadenia a manažmentu. Už očakávania boli vysoké. Na jednom mieste sme sa mali oboznámiť s tým najlepším zo 450 ročnej tradície Jezuitov, a tým najlepším zo slovenskej praxe manažmentu a riadenia. Myšlienka kurzu bola veľmi jednoduchá. Ako naplniť svoju dôstojnosť, ktorú nám Boh daroval a pripojiť sa k jeho stvoriteľskému dielu, aby sme si mohli spoločne povedať: „A bolo to dobré!“ Tu a teraz v našich životoch, v našej práci, v našej praxis života.

Čítať ďalej: Reflexia kurzu Ignaciánskeho riadenia a manažmentu

Európska ignaciánska púť 2013

V roku 1556 Jean Leunis putoval z Liege (Belgicko) až do Ríma (Taliansko), aby sa mohol stretnúť so svätým Ignácom Loyolským a tak sa pripojiť ku Spoločnosti Ježišovej. O šesť rokov neskôr Leunis založil v Ríme laické spoločenstvo "Prima Primaria", ktoré bolo začiatkom existencie Mariánskych kongregácií, neskôr transformovaných na aktuálne Spoločenstvo kresťanského života CVX (CLC). Po 450 rokoch túto púť Jeana Leunisa zopakujeme, aby sme si pripomenuli založenie toho, čo nazývame laickým spoločenstvom.

Púť sa bude konať v 4 fázach:

6.-7. apríla, Belgicko - z Liege to Desnié
8.-14. apríla, Švajčiarsko
19.-21. apríla, Francúzsko
26.-28. apríla, Rím, Taliansko - info v "Bližšie o púti samotnej"

Bližšie o púti samotnej. Pre registráciu a prihlásenie kontaktuj Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..