O nás

V duchu ignaciánskej spirituality sa v živote snažíme hľadať Boha v službe druhým. V modlitbe a vo vnímavosti na Božiu prítomnosť v našom srdci sa usilujeme zistiť ako Boh chce, aby sme mu slúžili v iných.

Zvádzal si ma, Pane, nuž dal som sa zviesť, uchopil si ma a premohol.“ (Jer 20,7)

Kapustnica 2016

V nedeľu 11.decembra 2016 sa v Manréze, v Ivanke pri Dunaji, uskutočnilo stretnutie členov a priateľov CVX pri vianočnej kapustnici.


Skupinka nadšencov (Katka R., Milan S. a Iveta V.) už od skorého rána varili kapustnicu. Aj tento rok sme sa inšpirovali už tradičným východniarsko-západniarskym receptom , z ktorého bola výborná kapustnica. Bol to príjemne strávený čas pri spoločnej práci a službe. Veríme, že budúci rok sa k nám pridajú i ďalší členovia z rôznych skupín stretiek CVX.
O 12.00 hod. nám p. Bernard Mišovič SJ odslúžil svätú omšu s povzbudzujúcou kázňou, po ktorej nasledoval obed spojený s debatou na rôzne témy, zábava... Naše a stretnutie vyvrcholilo príchodom Mikuláša.
Opäť to bolo veľmi milé a podnetné stretnutie a kto prekonal rannú nedeľnú neochotu vstávať – neoľutoval. V komunite priateľov si každý našiel spriaznenú dušu, s ktorou sa pozdieľal, podebatoval o starostiach, radostiach bežného života a odchádzali sme povzbudení domov.
Už sa tešíme na stretnutie v roku 2017 .
za prípravný tím Iveta

 

IMG 2779

 

IMG 2792

IMG 2816

IMG 2822

template joomla 1.7
Prevádzkované na christ-net.sk