Druhý ročník bytčianskeho stretka si na víkend 11.-12.06. naplánoval chatu, na ktorú sme prišli aj so svojimi rodinami. Chata sa nachádza v malebnej oblasti obce Beňov, kam nás pozvala Alenka s rodinou z nášho spoločenstva.

  Navštívil nás i páter Bernard, ktorý nám vyslúžil dve sväté omše, kedy sme sa všetci zhromaždili okolo jedného obetného stola a mali možnosť príjmať pod obojím.

  Dali sme si i krátku reflexiu uplynulých dvoch rokov stretávania sa a zhodnotili ovocie, ktoré vidíme vo svojom živote z preberania pripravených textov a vzájomného zdieľania sa. Odozva na formáciu v jezuitskom duchu bola pozitívna a všetci by radi pokračovali ďalej v treťom ročníku.    Medzi problémy, ktoré zažívame, patrí hlavne nedostatok času na premeditovanie textu a vynechávanie niektorých stretiek aj viackrát po sebe. Zároveň vedúci stretka Jozef nebude môcť v ďaľšom roku tak ako doteraz venovať toľko času na organizovanie stretiek, keďže v auguste očakávajú s manželkou druhý prírastok do rodiny. Hľadá sa preto niekto, kto by sa ďalej ujal vedenia namiesto neho.

  Aby sme na chate nepomreli od hladu, tak sme si uvarili kotol gulášu, urobili si večernú opekačku a v nedeľu si pochutnali na francúzskych zemiakoch.

  Splnili sme si i ďalší z cieľov chaty - stráviť spoločný čas, ešte lepšie sa spoznať navzájom ako spoločenstvo a takisto sa zoznámiť i s našimi rodinami. Veríme, že si akciu budeme môcť ešte niekedy zopakovať.

foto: https://photos.google.com/share/AF1QipN8rYAQd796HB-cCldxkDgtQ6Ea5YX8bDXLma9vz6_UJA39EQR2l3dvANrv9RF59Q?key=S0F0bHhwQ0hyd0lLYjc1dndEUnZYdUtIU3lkTDh3

CVX spoločenstvo Bytča